Pozvánka na besedy a přednášky, avízo na pořady ČRo a ČT

24. září 2008 v 14:57 | Radomil Hradil |  Tiskové zprávy, otevřené dopisy, rozhovory
V posledních měsících roku 2008 se budou konat tyto besedy a přednášky na téma vlivu mobilních telefonů a vysílačů na lidské zdraví, na něž jsem byl pozván:
- 1. října 2008 v 18 hod. ve waldorfské mateřské škole v Dusíkově ulici, Praha 6 (Eva Líbalová, wmsdusikova(a)volny.cz);
- 30. října 2008 v 18.30 na setkání sdružení Zdravý životní styl, Obec křesťanů, Na Špejcharu 3, Praha 7 (Miluše Kubíčková, milusekubickova(a)seznam.cz)
- 6. listopadu 2008 v 17.30 ve waldorfské škole v Brně, Masarova 11, 628 00 Brno, multimediální třída (Julie Šťastná, jstastna(a)gmail.com);
- 20. listopadu 2008 v 18 hod. v knihovně v Hradci Králové, Tomkova 177 (Barbora Černíková, cerbar(a)seznam.cz).

Česká televize 2 odvysílá v pátek 17. 10. v 17.35 pořad redaktora Jiřího Pálky "Nedej se" věnovaný vlivu elektromagnetického záření na lidské zdraví.
Žijeme ve světě, který je zaplněný elektromagnetickým polem, elektromagnetickým zářením. Lidský organismus však není vybaven žádným smyslem, který by dokázal magnetické pole registrovat. Pokud se na člověku účinky ELP projeví, tak vždy tak, že poškodí některou funkci organismu a teprve tento sekundární mechanismus člověk zaregistruje. Takto postižený člověk v drtivé většině příčinu svých potíží připisuje nějaké nemoci nebo jinému jevu.

Český rozhlas 6 odvysilá 19. 10. v 19.30 hod. (na středních vlnách 639 kHz, 954 kHz nebo 1332 kHz) v cyklu Hovory o rodině pořad redaktorky Evy Labusové nazvaný "Počítače, mobily - nová hrozba závislosti?".
Počítače a mobilní telefony jsou nedílnou součástí moderního života. Proč si nás tak podmanily? Jakým způsobem je máme používat, aby nelikvidovaly naši schopnost žít v reálném světě a rozvíjet zdravé vztahy s lidmi tváří v tvář? Jak poznáme, že se na elektronických vymoženostech stáváme závislými? A jak jinak nám škodí? Poslouchejte 19.10.2008 v 19.30 HoR na ČRo 6.
Pořad si lze po odvysilání poslechnout také po internetu na adrese:
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=1971).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gisela RUsá Gisela RUsá | E-mail | 5. listopadu 2008 v 16:05 | Reagovat

K Váši přednášce 30.10., Obec křesťanů. Hlasila jsem se o slovo, nedostala, tak tímto krátce: Kdýž vznikla železnice, ta byla škodlivá a město Kroměříž byla sťastná, že škodlivá železnice vede jinam...Draze za to zaplatilo... A první automo-bily, to byla záhuba lidstva! František Křižík nemohl postavit první elektrickou železnici do Prahy, postavil ji z Tábora do Bechyni, protože už tenkrát seděli v Praze "konzervy". Mobiltelefony jsou na světě, na tom se už nic nedá měnit, zachraňovaly a zachraňují lidské životy. Bez ních už náš život asi nemohl fungovat, tak jako bez aut a bez železnice. Nepoužíváme auta, když jdeme na houby, ale mobil se může dobře hodit, zabloudi-li se někdo, t. zn. vše používat s rozumem. Opravdivý elektrosmog je kupř. elektrospotřebič zapnutý na funkci stand-by. Měl byste spočítat a lidem říkat, kolik to stojí peněz jen v případě jediného televizoru. PC atd.Tolik v krátkosti. A zda pomůže obrázek zalepený do mobilu, i když je to obrázek turinského plátna... Der Glaube kann Berge versetzen.. Zdraví Gisela Rusá

2 Radomil Hradil Radomil Hradil | 8. listopadu 2008 v 15:23 | Reagovat

Vážená paní Rusá,

omlouvám se, že jsem Vám pak zapomněl dát to slovo. Není mi jasné, podle čeho soudíte, že by náš život nemohl bez mobilů fungovat. Ten můj bez něj funguje velmi dobře. Domnívám se, že otázka spíš stojí tak, zda bude moci náš život fungovat s mobily... Já jsem - po tom všem, co vím a co jsem poznal na vlastní kůži - přesvědčen, že ne.

Co se týše elektrospotřebičů, ať si každý používá, co chce, je to jeho věc. Ale pokud někdo napomáhá instalaci a provozu zářičů vysokofrekvenčního elektromagnetického pole, např. tím, že používá mobil, tak tím prostě způsobuje poškozování zdraví svých bližních i dalších Božích tvorů. A za to ponese následky, ať chce či nechce, ať se mu to líbí, nebo nelíbí. Boží mlýny melou neúprosně.

Radomil Hradil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama