Předvánoční apel

23. listopadu 2008 v 10:41 | Radomil Hradil |  Tiskové zprávy, otevřené dopisy, rozhovory

Chcete-li, aby vaše děti dostaly rakovinu, kupte jim mobil nebo nebo nějaký výhodný volací tarif, nejlépe k Vánocům!

Experti z Ruské národní komise pro ochranu před neionizujícím zářením zveřejnili letos v dubnu výzvu "Děti a mobily: zdraví budoucích generací je ohroženo". Děti, které používají mobily, jsou podle nich vystaveny těmto poruchám: oslabená paměť, snížení pozornosti, snížení mentálního a kognitivního výkonu, poruchy spánku, možné zvýšení výskytu epilepsie. Dalšími možnými dlouhodobými důsledky jsou nádory mozku a sluchového nervu (ve věku 25-30 let), stařecká demence, deprese a další formy degenerace nervových a mozkových struktur (ve věku 50-60 let).

V červnu letošního roku zveřejnilo dvacet onkologů z USA, Itálie, Francie a Nizozemí výzvu "Dvacítka proti mobilu". Tito vědci a lékaři doporučují, aby bylo zakázáno používání mobilu dětmi do 12 let.

V červenci 2008 vyzval ředitel velkého ústavu pro výzkum rakoviny při pittsburské univerzitě (USA) svých 3000 zaměstnanců, aby vzhledem k riziku onemocnění rakovinou mozku omezili používání mobilního telefonu. Děti by podle něj neměly mobilní telefon vůbec používat.

V září 2008 zveřejnil tým profesora onkologie ze švédské univerzitní kliniky v Örebru Lennarta Hardella varování před nebezpečím epidemického výskytu mozkových nádorů v souvislosti s používáním mobilu. Lidé používající do svých 20 let pravidelně mobil jsou podle něj vystaveni pětinásobně vyššímu výskytu mozkových nádorů.

V září 2008 se v Berlíně konal mezinárodní kongres Elektrosmog 2008. Jeho účastníci, mj. prof. Adlkofer a prof. Kundi, vyzvali vzhledem ke zdravotním rizikům elektromagnetického pole vytvářeného mobilními telefony k zákazu používání mobilů dětmi a mládeží do 18 let.
-----------------------

Víte, že naše orgány pověřené ochranou veřejného zdraví přesto tvrdí, že mobily jsou neškodné? A že se dokonce pokoušejí lidi zdravotně poškozené elektromagnetickým polem označit za blázny, kteří si vše jen vsugerovávají?

Víte, že roční zisky našich operátorů se pohybují řádově v miliardách korun? Za rok 2007 to byly tyto sumy: T-mobile 9,99 milardy Kč, Telefonica O2 9,89 miliardy Kč z mobilní sítě a 5,12 miliardy Kč z pevné sítě, Vodafone 2,90 miliardy Kč.

Dobře zvažte, než svým dětem darujete mobil. Jejich život je příliš cenný.
Dobře zvažte, než si mobil přiložíte k hlavě. I váš život je velmi cenný.
Dobře zvažte, než někomu na mobil zavoláte. I jeho život je velmi cenný.

Radomil Hradil
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama