Mobily nebezpečné pro děti - novinky, leden 2009

21. ledna 2009 v 17:54 | Radomil Hradil |  Zprávy, novinky, informace
V posledních dnech přinesly agentury dvě zajímavé zprávy z Finska a Francie a jedno interview s francouzskou vědkyní:

1. Děti by měly volat mobilem co nejméně, varuje finský jaderný úřad.
Pod tímto titulkem zveřejnily Novinky.cz 19. ledna zprávu o tom, že Finský úřad pro radiaci a jadernou bezpečnost vyzval finskou veřejnost, aby děti používaly mobilní telefony jen v omezené míře. Jestliže však ředitel tohoto úřadu Sisko Salomaa tvrdí, že jde čistě o preventivní opatření a že dosavadní výzkum neprokázal zdravotní závadnost mobilů, pak je třeba říci, že je buď neinformovaný, nebo záměrně lže. Ve Francii už, jak se zdá, politikové masku přetvářky odhazují (viz dále).

2. Francie jedná: Mobily nepatří dětem!
Francouzský ministr životního prostředí Jean-Luis Borloo představil návrh zákona, který zakazuje reklamu na mobilní telefony obracející se na děti do 12 let, dále prodej mobilů dětem do 6 let a zpřísnění hygienických limitů. Ve Francii by se také podle tohoto zákona měly prodávat mobily jen se sluchátky, aby si je lidé nepřikládali přímo k hlavě.

3. Mobily jako původce rakoviny štítné žlázy
"Během posledních 10 let jsme u lidí používající mobilní telefony zaznamenali výrazný nárůst výskytu rakoviny štítné žlázy, která není chráněna lebeční stěnou," uvedla molekulární bioložka Sandrine Wittmanová z Léon Bérard Cancer Research Centre ve francouzském Lyonu. "Tyto nové případy rakoviny se vyskytují u stále mladších žen. Navíc ošetřujeme děti nemocné leukémií, které navštěvovaly v Lyonu školu, kde byly teď sundány vysílače."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama