EMP zvyšují riziko infenkčních ložisek

10. dubna 2009 v 9:42 | Roman Muselík |  Vědecké studie

Elektromagnetická pole generovaná běžnými elektrickými zařízeními v domácnosti a na pracovištích jako např. počítači a také přebytek statického náboje vytvářeného mnohými moderními umělými materiály, mohou mít negativní vliv na zdraví - říkají britští vědci z Imperial College Londýn.
Studie publikovaná v časopise »Atmospheric Environment« v srpnu 2007 jasně ukazuje, že prodloužená expozice elektromagnetickým polím vytvářeným v každodenním vnitřním prostředí může být příčinou zvýšeného rizika respiračních chorob a infekcí z malých vzdušných částic jako alergenů, bakterií a virů. Tato vědecká studie mimo jiné ukazuje, že zmíněná rizika mohou být daleko větší, než se dosud předpokládalo. Elektrická pole, jak ukazují autoři, signifikantně zmenšují lokální koncentrace nabitého molekulárního kyslíku - jistého typu malých vzdušných iontů, které pozitivně podporují řadu biologických funkcí a zabíjejí škodlivé mikroorganismy.
(...)
Vědci naznačují, že přítomnost elektromagnetických polí v nejbližším okolí může podstatně rozšiřovat vznik ložisek škodlivých organismů v plicích a na kůži. Mimo to k relativně konstantním úrovním el. polí přistupují časově omezené indukce elektrostatických polí, které se objevují v důsledku fiktivního nabití určitých materiálů - např. při úpravě nemocničních postelí, kdy se dále zvyšuje riziko kontaminace.
Ložiska škodlivých organismů zvyšují toxickou zátěž, se kterou se musí tělo vyrovnávat, riziko kontaminace, bakteriálních infekcí a vzniku podmínek např. pro vznik astmatu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama