Výzva 50 holandských lékařů

7. května 2009 v 14:27 | Radomil Hradil |  Lékaři varují
V dubnu 2009 předalo 50 lékařů společnou výzvu vedoucím osobnostem v politice a ochraně zdraví v nizozemském hlavním městě Haagu. Žádají přísnější opatření k minimalizaci expozice elmag. polím (EMP).
Holandští lékaři, od praktických lékařů přes odborné lékaře až po vědce v lékařsém výzkumu, žádají omezení expozice EMF a uvědomělejší používání elektrických a bezdrátových technologií.
Tato skupina ve výzvě podává zprávu o zvýšení výskytu chronických onemocnění v posledních letech, která se vyskytují souběžně s dramatickým nárůstem expozice EMP v životním prostředí. Autoři výzvy uvádějí, že příznaky jako bušení srdce, poruchy koncentrace a paměti, bolesti hlavy, únava, stres a poruchy spánku jsou důsledkem expozice EMP. Mnohé z těchto příznaků mohou být odstraněny velmi jednoduchým opatřením, jako je náhrada bezdrátového telefonu drátovým.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milinovský Milinovský | E-mail | 10. května 2011 v 18:27 | Reagovat

ELEKTRONICKÁ  „DUCHAŘINA“ ?
      Na WWW vás buď připraví o zdravý rozum, nebo se smíchy neudržíte.Záleží jen na Vás.

Při brouzdání po internetu jsem narazil na nespočet stránek a serveru kde se neustále píše  o problematice týkající se škodlivosti nejen mobilních telefonů,ale také střídavého proudu,obrazovek   monitorů televizorů a snad všeho, čím protéká elektrický proud.  Začnu tím že co mě přimělo napsat tento článek.  Dlouhá léta v rámci svého povolání jsem spolupracoval nejen s pane Kubešem absolventem Karlovy university .Pokud je mi známo,byl první alespoň co vím v ČR který této problematice věnoval nejen finanční prostředky, ale také 10 let ve svém důchodu. A to v problematice škodlivosti nebo  neškodlivosti mobilních telefonů,radarů,rozvodů vysokého napětí a bůh ví čeho ještě kde se veškeré elektrické veličiny sčítají a v dnešní době nazývají ELEKTROSMOG . Pan Kubeš to nazýval  rezonancí.  O  škodlivosti  prezentují poznatky většinou firmy které se živý různými fyzikálními „zázraky“ na odstínění těchto jevů a na straně druhé profesionálové a vědecké instituce,dále laboratoře,které se na vyvrácení hypotéz najímají soukromé vědecké organizace. O těch pak strana druhá nenápadně prohlašuje, že je to dle rčení „čí chleba jíš,toho píseň zpívej“  Obě strany se  odvolávají na kde koho a kde co.  Nebudu si hrát na ďáblova advokáta,ale čekat 10 až 15 let kdy se  bude vědět-TO či TO a TO určitě a prozatím doporučovat  předběžnou opatrnost není nic jiného než alibismus. A navíc může se změní  terminus technikum a je to dokola. Viz pan profesor Pekárek referenční laboratoř ČVÚT.
Léta jsem v rámci svého zaměstnání měl tu čest poznat mimo jiné taky pana Vladimíra Kubeše absolventa Karlovy univerzity v oboru elektrotechniky a za dobu 10 let kdy nejen z důvodu mé práce poznal člověka který pokud je mi známo jako první přišel z myšlenkou o škodlivosti elektromagnetického podotýkám střídavého pole na živé organizmy a různých modulačních zdrojů.
Jenže to mělo jinou podstatu. Je tu nebezpečí placebo-efektu v obráceném slova smyslu. Dnes už se ví že člověk je hlavně to,čemu věří. A pokud ho řádně vystrašíte /patogenní zóny,elektrosmog a mobilní telefony můžete zblblým lidem prodávat kdejakou odpusťte mi ten výraz  do nebe volající pitomost.Ono to na jednoho dělá dojem jako by pravdu nikdo vědět nechtěl. Vždyť by to nebyl až takový problém. Ale jisté obavy mají oba tábory. Vždyť jde o co? Přeci o peníze! Nejmenší obavy by ale měli mít provozovatelé mobilních sítí,výrobci mobilních telefonů protože ať chtějí či nikolivěk přichází zase jen o peníze. Mnozí lidé poslechnou k nabádání používat mobilní telefony co možná nejméně a pokud by se prokázalo,že skutečně v takzv.patogenních zónách dochází k větší absorpci nosných vln a tím i k silnějšímu elektromagnetickému poli,není nic jednoduššího než po konzultaci z výrobci mobilů do této bezesporu užitečné věcičky „domontovat“ zařízení které na tyto pole uživatele upozorní.Ten nemusí utíkat z telefonem o metr dál.Jen by z takového místa bylo doporučeno nepoužívat telefon delší dobu.a snad každý pochopí že jen vůl by neposlechl. Velká většina uživatelů by ihned mobily nakoupila nové . A výrobci mobilních telefonů by měli královské zisky a ty by se promítly i do zisku operátorů. A strana druhá? Ta by si našla a to určitě zase nějaký nový technický „zázrak“ Oni totiž skutečně jsou místa z různou vodivostí povrchu země které můžou mít vliv nejen na lidi.A ve spojení z faktorem rozdílu vodivosti podloží a nosnou vlnou která má snad snahu se uzemnit o čemž bude pane redaktore  videozáznam. Elektrická vodivost představuje schopnost materiálu vést elektrický proud. Tato schopnost je různá pro každý materiál, např. písek má nízkou vodivost oproti jílu. Vodivost půdy tedy silně závisí na velikosti a struktuře půdních částic. Na elektrickou vodivost mají velký vliv i dalšími fyzikální vlastnosti půdy, jež jsou zároveň základními faktory ovlivňujícími produkční schopnosti půdy. Jde například o iontovou výměnnou kapacitu, obsah organické hmoty, zasolenost půdy, vlhkost půdy, mocnost jílového podloží, objemová hmotnost půdy atd. Dalším činitelem ovlivňujícím elektrickou vodivost půdy je její teplota, kdy nepřesnosti měření se významně zvětšují s při teplotách pod bodem mrazu.Například geologové a archeologové využívají sondy pracující na podobných principech při hledání tektonických zlomů, nerostných ložisek nebo kovových předmětů. A dle měření nejen panem Kubešem záleží na vlhkosti vzduch,mlhy a proměnné  fyzikální faktory mohou případná měření zkreslit. Já osobně nejsem fanatik a přesto jsem 100% přesvědčen za léta měření a výzkumu že podstatný vliv na lidské zdraví MP pole mají .Moje víra je v tomto NEZVRATNÁ- Václav Milinovský

PS:Celý výzkum leží v bankovním sejfu a dál ???

2 hanzi hanzi | 22. září 2014 v 13:24 | Reagovat

Nie som si celkom istý, že by bolo pre výrobcov mobilov, či iných rádiotechnológií výhodné priznať škodlivosť svojich výrobkov. I ked BY HNEď začali montovať ochranné prvky do mobilov a začal sa masovo predávať nový druh mobilov, zrejme by boli zasypaný množstvom žalôb ohľadom poškodenia zdravia z doterajšieho použitia (vznik nádorov a p.). Stále je zrejme pre nich výhodnejšie, aby tajili a zapierali škodlivé pôsobenie. zmanipulovať vedecký výskum, ktorý by mohol škodlivé vplyvy dokázať, je cez komerčné kanály pomerne jednoduché.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama