Profesor Vian v jámě lvové - v SZÚ

25. června 2009 v 19:56 | Radomil Hradil |  Vědecké studie
24. června 2009 se ve Státním zdravotním ústavu (SZÚ) konal mimořádný seminář s prof. dr. Alainem Vianem, PhD., francouzským odborníkem na biologické účinky neionizujícího frekvenčního elektromagnetického záření, pracovníkem laboratoře LASMEA při Univerzitě Blaise-Pascala v Clermont-Ferrand.
Prof. Vian je spoluautorem lékařsko-biologické experimentální studie High frequency (900 MHz) low amplitude (5 V m-1) electromagnetic field: a genuine environmental stimulus that affects transcription, translation, calcium and energy charge in tomato, publikované v periodiku Planta 2008; 227 (4): 883 - 891.
Autoři studie (D. Roux et al) její výsledky interpretují tak, že studie podala důkazy na podporu hypotézy, podle níž rostliny reagují na expozici mikrovlnnému záření podobně jako na stresující škodlivé vlivy (např. akumulace mRNA), a to při intenzitě EMP, při níž by podle našich "odborníků" ze SZÚ žádný živý organismus naprosto žádnou reakci vykazovat neměl.
Naši popírači účinků EMP na živé organismy, kteří ovládli Národní referenční laboratoř pro neionizující záření při SZÚ, jen nevěřícně vrtěli hlavou...
Prof. Vian je nositelem ceny Grand Prix 2008 of Integrative Biology a je hlavním řešitelem projektu MAPHYS.
Abstrakt studie v angličtině lze najít např. na adrese: http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=2634308
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama