Z dopisu čtenářky blogu

13. září 2009 v 10:46 | Radomil Hradil |  Články - vliv na lidské zdraví
Dopis čtenářky blogu:
Dobrý večer pane inženýre, na Internetu jsem zjistila,že se zabýváte studiem elektromagnetického pole a jeho vlivem na lidské zdraví. Bydlíme 10 metrů od stožáru mobilní sítě a od doby,kdy jsme se sem přestěhovali, máme obrovské zdravotní problémy. Já jsem měla již dva zhoubné rakovinné nádory, špatně spíme, manžel má 85% ztrátu sluchu a třes v rukou, že již neudrží hrnek, všechno zapomíná atd.
Rádi bychom, pokud budete souhlasit, toto prokonzultovali s Vámi.Společnost T-mobil nám totiž neustále odpovídá, že stožár nemá žádný vliv na lidské zdraví. Bydleli jsme dříve v Ostravě a byli jsme naprosto zdraví.Tady bydlíme 10 let a naše zdraví se rychle zhoršuje.
s pozdravem JCH, Hrabyně

Odpověď R. Hradil:
Vážená paní, děkuji za zprávu, třebaže neveselou. Doporučuji Vám situaci urychleně řešit, protože - jak je zřejmé z Vašeho mailu - ohroženo již není jen Vaše zdraví, ale i Váš život.
Legislativní situace je bohužel taková, že hygienické limity (které nesmí být překračovány) jsou nastaveny tak, aby umožňovaly bezproblémový provoz telekomunikačních zařízení, nikoli aby chránily lidské zdraví. To je výsledek lobbystické činnosti telekomunikačních společností. Zatímco elektromagnetické pole (EMP) poškozuje prokazatelně zdraví třeba ve vzdálenosti 100 nebo 200 metrů od vysílače, je hygienický limit překračován jen do několika metrů od vysílače (hustota EMP se se vzdáleností od vysílače snižuje). Takže kdyby u Vás hygienici EMP změřili, patrně by zjistili, že se do zákonného limitu vejdete, a řekli by Vám, že je všechno v pořádku, ve skutečnosti však dostáváte smrtelnou dávku. My jsme se s manželkou byli nuceni odstěhovat z bytu vzdáleného 150 m od vysílače, protože jsme začali mít závažné zdravotní problémy již několik dní poté, co jsme se do bytu (v Praze) nastěhovali.
K situaci u nás Vám doporučuji přečíst si článek ing. Nováka z Brna: http://elektro.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4530
Co můžete dělat? Je možné EMP vysílače nějakým technickým opatřením odstínit (speciální fólie do oken, speciální záclony s kovovým vláknem), avšak je to dost drahé a nejsem si jist, že by to při vzdálenosti 10 m od vysílače bylo dostatečně účinné. Další možnost je odstěhovat se. Jenže to není vždy možné, navíc prodat takový byt znamená dostat do stejné situace jiného člověka. Doporučoval bych Vám nechat si přeměřit EMP v bytě, pokud máte tu možnost, pak byt - třeba i dočasně - opustit a pokusit se věc řešit soudně: inspirací by mohl být případ z Francie:
http://1elektrosmog.pise.cz/124580-soud-zakazal-antenu-na-dome-zatim-v-parizi.html
Také zkusit zalarmovat příslušnou krajskou hygienickou stanici - oni by koneckonců měli dbát na ochranu zdraví.
(...)
S přáním rychlého vyřešení situace
Radomil Hradil

Komentář R. Hradil:
Kolik asi bude v ČR takových lidí poškozovaných EMP vysílačů? Jistě to nejsou jen tito manželé z Hrabyně. Jejich smutné příběhy by měly být povinnou četbou těch osob, které jsou zodpovědné za současnou situaci; snad by se v nich probudilo, co v nich momentálně hluboce spí - lidské svědomí... Jsou to zejména tyto osoby:

Luděk Pekárek, Národní referenční laboratoř pro neionizující elektromagnetická pole a záření, SZÚ, hlavní původce našich zdraví a životy ohrožujících limitů, člen klubu Sisyfos, dříve dlouholetý spolupracovník StB,
Michael Vít, hlavní hygienik ČR,
Jaromír Hrubý, ředitel Odboru ochrany veřejného zdraví MZ ČR,
Lukáš Jelínek, vedoucí Národní referenční laboratoře pro neionizující elektromagnetická pole a záření,
Pavel Buchar, zástupce vedoucího Národní referenční laboratoře pro neionizující elektromagnetická pole a záření,

a samozřejmě také dva pánové, kteří podepsali vládní nařízení č. 1/2008 o ochraně před neionizujícím zářením:
Mirek Topolánek, bývalý předseda vlády ČR,
Tomáš Julínek, bývalý ministr zdravotnictví ČR.
Svůj díl viny nesou všichni pracovníci krajských hygienických stanic odpovědní za ochranu veřejného zdraví, kteří schvalují instalaci vysílačů EMP. O podílu manažerů telekomunikačních společností ani nemluvě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aleš Jirout Aleš Jirout | E-mail | 15. září 2009 v 22:18 | Reagovat

Pana Jelínka jsem měl tu čest poznat osobně. Na měření základnové stanice  také náhodou   společnosti T mobile, která se stejně bezohledně a arogantně  chová zřejmě všude stejně.  Vynechám teď okolnosti případu, které jsou ale velmi podobné popsanému v článku. Vrcholem tvrzení uvedeného pracovníka na měření stanice p. Jelínka bylo, že pouze fyzik je schopen posoudit vliv EMP na lidské tělo. !!!!! Nikoliv lékař. !!!!! Zde již nejde jen o to, že mobilní operátoři mají politickou scénu omotanou kolem prstu / "zadarmo asi nic není" / , ale otřesné je to, že tento člověk již asi propadl vlastnímu přesvědčení a pravděpodobně již ztatil veškerou normální soudnost.  Měl by se tedy změnit zdravotní systém. Budeme chodit s chřipkou za fyzikem, on nám pomůže. Lékaře netřeba. A tento adept na psychiatrické vyšetření sedí na tak odpovědném místě a rozhoduje  o věcech, které jsou skutečně v tomto státě hluboce podceněné.  Tento člověk je placen z našich daní. On nechrání občany tohoto státu, ale mobilní operátory. Proč asi ?  

2 pepa pepa | 29. prosince 2010 v 16:29 | Reagovat

Dodrý den,chtěl bych taky přidat trochu do mlýna:mám nad hlavou vysílačů několik,jakou mám šanci,že bych mohl případně onemocnět? Děkuji za odpověď.

3 Jan Jan | 4. ledna 2012 v 19:38 | Reagovat

Dobry den,

prenajal by si niekto z Vas vyhodne byt, keby ste vedeli o tom, ze za mesiac sa bude na jeho streche, priamo nad vasim bytom stavat zakladova stanica (3 anteny 2G siete a 3 anteny 3G siete? )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama