Vědecké důkazy biologické účinnosti VF EMP

21. dubna 2011 v 14:56 | Radomil Hradil |  Vědecké studie
Výběr některých vědeckých studií
1. Nádory:
Studie:
Sadetzki, Siegal et al.: Cellular Phone Use and Risk of Benign and Malignant Parotid Gland Tumors-A. Nationwide Case-Control Study (2007)
Metastudie:
1. Hardel, Lennart et al.: Meta-analysis of long-term mobile phone use and the association with brain tumours (2008)
2. Hardel, Lennart et al.: Epidemiological evidence for an association between use of wireless phones and tumor diseases (2009)
2. Genotoxicita:
Metastudie:
Rüdiger, Hugo: Genotoxic effects of radiofrequency electromagnetic fields (2009)
3. Poškození spermií:
Studie:
Mailankot, Maneesh: Radio frequency electromagnetic radiation (RF-EMR) from GSM (0.9/1.8GHz) mobile phones induces oxidative stress and reduces spermmotility in rats (2009)
4. Subjektivní obtíže:
Studie:
Santini, Roger: Study of the health of people living in the vicinity of mobile phone base stations (2002)
5. Netepelné účinky VF EMP:
Studie:
Mosgöller, Wilhelm et al.: Untersuchung athermischerWirkungen elektromagnetischer Felder im Mobilfunkbereich (2009)

Přehled několika desítek studií z posledních let, prokazujících škodlivé působení VF EMP v podlimitních hodnotách (tedy v hodnotách nižších, než jaké povolují tzv. hygienické limity):
---------------------------------------------------------------------------------
Kritika doporučení ICNIRP:
Cherry, Neil: Criticism of the Proposal to Adopt the ICNIRP Guidelines for Cell Sites in New Zealand (1999)
Empirické pozorování:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viktor Stropek Viktor Stropek | E-mail | Web | 29. října 2012 v 2:59 | Reagovat

výborný blog, půjčil jsem si pár článků ....

2 Olina Olina | E-mail | 19. září 2013 v 13:23 | Reagovat

Datum: 19. 9. 2013
Předmět: nebezpečné BTS
Dobrý den,
                 poraďte mi, prosím : Již od r. 2000 je na protějším domě , vzdáleném jen něco málo přes 30 m (a v úrovni okolních domů), obří základnová stanice BTS (GPRS,CDMA, HSDPA a UMTS). Navíc byla v r. 2006 ještě více rozšířena. Všechny radiopřijímače (všechna audia i videa, CD-přehrávače atd.) nelze používat, neboť reagují na silný signál vysílaný BTS, což se projevuje vysokým pískáním ("vazbením") těchto přístrojů. Dopad na zdravotní stav je ještě hrozivější,  objevil se u mne nejdříve tinitus (hučení v uších), poté jakési vnitřní chvění v těle, což vyústilo v závažné srdeční arytmie, vše bylo korunováno náhlou prudkou alergickou reakci, kdy u mne přetrvával 5 dní angioedém a generalizovaná urtikárie (celotělní, nesmírně svědící oteklé plochy - zkrátka část anafylaktické reakce). To se mi již několikrát zopakovalo. Ještě nesmím zapomenout, že se u mne objevují záchvatovité zástavy dechu - astma však nemám. Lékaři si z diagnózou nevědí rady, ti odvážnější vysloví názor, že by to mohly být následky zvýšeného elektromagnetického pole, ale žádný to oficiálně nepodepíše. Hodně lidí v našem domě již zemřelo na zákeřnou chorobu, případně na jiné choroby ( zemřel i můj otec, matka též vážně onemocněla se srdcem - také má arytmie). Pravdou je, že se jedná o dům se staršími obyvateli, ale věkem se též nedá vše vysvětli. Já nejsem ještě tak stará a až do doby instalování této BTS jsem byla naprosto bez potíží. - Roky se snažím zoufale s tímto problémem něco udělat, o reakci zřizovatele (O 2) raději ani nemluvím (jistě si ji dokážete představit), příslušná Hygienická stanice se se mnou o tom nechce bavit, další úřady člověku jen sdělí, že nemá právo vidět patřičné dokumenty - prostě známý obraz. Podporu od sousedů nelze čekat, jak jsem již řekla, jsou to většinou jen staří vyděšení důchodci. Navíc předseda našeho SVJ je velký milovník "technického pokroku", takže všude na chodbách našeho domů se vyskytují různé detektory pohybu, do bytového jádra nám namontoval dva radiové vodoměry vysílající neustále signály (Na názor dalších vlastníků se samozřejmě neptal.) - zkrátka pěkný elektromagnetický humus. Když se pokusím vzdorovat, nazve mě "blbou ženskou, která ničemu nerozumí". Tento postoj je ovšem velmi častý. Pokusila jsem se na Portálů SVJ optat se na oprávněnost instalace radiových vodoměrů (instalace i přes odpor vlastníků), ale hned se na mne vrhli všichni ti "vyznavači Matrixu" a urážky na mou hlavu jen pršely. Skončilo to absurdně, moderátor diskuse mě vykázal s tím, ať neruším ostatní "ekologickými žvásty" (Že by spíš, jako moderátor, měl vykázat ty, co mě hrubě uráželi, to ho nenapadlo.).
               Vím, že všude ve světě se lidé již proti elektrosmogu bouří, protestují i vědci, jen Češi jsou jak ovce (jeden mi dokonce řekl, že termín "elektrosmog" neexistuje). Co s tím ? Kde hledat podporu proti takové zaslepenosti ?  Dík za případné rady. Olina, Praha.

3 ZdenekG ZdenekG | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 18:54 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

4 Ronaldoaffob Ronaldoaffob | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 5:07 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://sp39etg.spaintitangeles.men

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama