Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách

15. května 2011 v 21:49 | Blisty |  Zprávy, novinky, informace
Výbor Rady Evropy zkoumal důkazy, že technologie mají "potenciálně škodlivý dopad" na lidi, a dospěl k závěru, že je nutno okamžitě zasáhnout na ochranu dětí.
Zpráva výboru argumentuje, že je zapotřebí vyhnout se chybám, k nimž došlo, když činitelé odpovědní za zdraví veřejnosti nereagovali dost rychle proti nebezpečí azbestu, kouření a olova v benzínu.
Zpráva také zdůrazňuje, že potenciálně nebezpečné jsou bezdrátové telefony a zařízení na monitorování nemluvňat v dětském pokoji.
Výbor varuje, že elektromagnetická radiace, kterou vysílají bezdrátová zařízení, může způsobit rakovinu a ovlivnit vyvíjející se mozek.
Výbor doporučil, aby členské země EU:
  • Nastavily limity dlouhodobého vystavování lidí mikrovlnám, jaké vysílají mobilní telefony
  • Zavedly varovné nálepky na výrobky, které budou zákazníka informovat, že výrobek vysílá elektromagnetické vlny a že jeho používání je spojené se zdravotním rizikem
  • Zakázalyu používání mobilních telefonů a bezdrátových počítačových sítí ve školách
  • Zahájily informační kampaně cílené na děti a mladé dospělé o riziku lidskému zdraví
  • Zintenzivnily výzkum a vývoj méně nebezpečných typů antén a mobilních telefonů
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Andéý Andéý | E-mail | Web | 15. května 2011 v 21:55 | Reagovat

Ale ked mne sa niečo stane napríklad odpadnem alebo mi bude zle a budem muset zavolať babke aby prišli pre mna tak čo? postavím sa do okna a budem kričať?! je to somarina

2 Zdeňka Zdeňka | 25. května 2011 v 19:23 | Reagovat

Ako sme to robili pred 30timi roky?
Nemusite kričat z okna.
Kúpite si iný telefon...
Majte sa.

3 magda magda | E-mail | 25. června 2011 v 16:18 | Reagovat

Ale jaky? je vubec nejaky mobil ktery by mi nezpusobil pozdeji problemy?

4 kvik kvik | E-mail | 18. července 2011 v 1:45 | Reagovat

WHO klasifikovala mobilní telefony jako potenciálně karcinogenní
(NaturalNews) 31. května 2011 Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) v Lyonu ve Francii, divize Světové zdravotnické organizace, oznámila, že označila mobilní telefony jako „pravděpodobně karcinogenní pro člověka“ (skupina 2B ).
Oznámení přichází poté, co pracovní skupina 31 vědců ze 14 zemí se sešla na jeden týden ve francouzském Lyonu a zhodnotila nebezpečí působení elektromagnetického pole rádiových frekvencí. Jejich úkolem bylo prověřit stovky vědeckých článků o vlivu elektromagnetických polí radiové frekvence na lidi a zvířata a všechny další relevantní studie a informace.
Nová klasifikace je založena na důkazech zvýšeného rizika gliomů, což je druh zhoubné rakoviny mozku a akustického neurinomu – nádoru nervu, který spojuje ucho s mozkem. Výsledky budou zveřejněny ve stodruhém svazku IARC monografie.
V současné době existuje na světě více než 5 miliard uživatelů mobilních telefonů a tento počet se rychle zvyšuje. Podle projektu Globocan od IARC bylo přibližně 238 000 nových případů rakoviny mozku v roce 2008 na celém světě, asi 66% těchto případů představují gliomy.
Pracovní skupina IARC řekla, že expozice elektromagnetickým polím rádiových frekvencí je podezřelé ze způsobení dlouhodobých zdravotních následků, včetně zvýšeného rizika rakoviny. Zdroje záření také zahrnují pracovní expozice radaru a mikrovlnám, signálům televize, rádia a bezdrátové telekomunikační.
„Důkazy, a stále přibývající, jsou dost silné na podporu závěru a 2B klasifikace,“ uvedl Dr. Jonathan Samet z University of Southern California a předseda pracovní skupiny IARC. „Závěr znamená, že by zde mohlo být riziko, a proto je třeba pečlivě sledovat spojení mezi mobilními telefony a rizikem rakoviny.“
Ředitel IARC Christopher Wild řekl: „S ohledem na možné následky na veřejné zdraví a výsledky je důležité, aby byl proveden další dlouhodobý výzkum v používání mobilních telefonů. Dokud nebudou k dispozici pravdivé informace, je třeba přijmout pragmatická opatření ke snížení expozice, jako je hands-free zařízení nebo posílání SMS zpráv.“
Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) je součástí Světové zdravotnické organizace. Posláním IARC je koordinovat a provádět výzkum příčin rakoviny u lidí a rozvíjet vědecké strategie pro prevenci rakoviny a její kontrolu. Agentura se podílí i na epidemiologickém a laboratorním výzkumu a rozšiřuje vědecké informace prostřednictvím publikací, setkání, kurzů a stáží.
Překlad článku WHO classifies cell phones as possibly carcinogenic
http://www.naturalnews.com/032833_cell_phones_cancer_risk.html

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/vse/who-klasifikovala-mobilni-telefony-karcinogenni

5 Tomáš Ručkay Tomáš Ručkay | E-mail | 1. září 2011 v 8:53 | Reagovat

Výzkum těchto zbraňových systémů začal hlavně za druhé světové války, kdy se hledaly všechny možnosti, jak zvítězit nad tou druhou stranou. Po válce se ve výzkumu pokračovalo dále proto, aby některá ze stran získala větší výhody a možnost nastolit světovou nadvládu. Existuje o tom mnoho informací. V 60. letech se zbraňový výzkum rozdělil do dvou zřetelně odlišných systémů. První zahrnoval zbraňové operace založené na frekvencích ve stejném rozsahu, jakou má lidská mozková elektrotechnická činnost kolem 14 Hz, které jsou nazývány E(L)F, nebo taky výjimečně (Low)  Frekvence. V podstatě je to radar. Záměr přístrojů a účel byl způsobit různé nemoci tím, že rozruší elektrické vzory v specifických oblastech mozku a způsobí zvedání žaludku, slabost, strach z útoku, deprese, krátkodobou ztrátu vědomí a mnoho dalších symptomů na velkou vzdálenost.

Měli byste si pamatovat, že E(L)F vlny patří mezi útočné, na rozdíl od EHF, které mohou pronikat do měkkých materiálů  hmoty. E(L)F vlny mohou bez problému pronikat a působit přes extrémně hustou substanci hmoty včetně silného vyztuženého betonu. Obranná opatření proti tomuto druhu radiace nejsou známá, snad ochrana olověnými deskami by mohla být účinná.Jiné pole výzkumu se zaměřilo na zbraně pracující v mikro nebo milimetrové frekvenci, známé jako mikrovlnná technologie. Na rozdíl od radaru, který působí spíše plošně, na velkém území, lze mikrovlnné záření přenášet paprskem v přímce, a tak působit lokálně na malý prostor. Běžně se to dnes používá v radarových systémech. S touto schopností a navíc možností přeměnit paprsky na tělesné hodnoty elektromagnetického záření má dnešní využití satelitní techniky značnou strategickou hodnotu, protože lze paprsek zaměřit na konkrétní osobu. Ovšem není to jediná forma elektromagnetického záření, která může být použita jako zbraň. Je mnoho dalších elektromagnetických zbraní, které se vám mohou dostat do hlavy na dálku, ovlivnit vaše myšlení, potichu, nepozorovaně, přes zdi,  a způsobit nepředstavitelnou bolest, únavu, nespavost, hlasy a představy v hlavě a mnoho dalších obtěžujících symptomů, které zničí váš život. Jestli uslyšíte slabý bzučivý zvuk v uchu, je to jedna z největších elektromagnetických zbraní.
Tichá (převedeno na hlas FM) hypnóza může být přenášená použitím hlasového frekvenčního modulátoru a produkovat "hlas". To je stabilní tón blízko vysokého konce sluchového rozsahu (15,000 Hz) a hypnotický hlas se od tohoto rozsahu liší  od 300 - 4,000 Hz. Každá svislá čára je jeden krátký puls mikrovlnného signálu při frekvenci, na kterou je lidský mozek citlivý. Načasování každého mikrovlnného pulsu je řízeno každým snížením přestavby vysílaného hlasu (Sharpská metoda, 1974). Pak mozek přestaví řadu mikrovlnných pulsů zpět k neslyšitelnému hlasu. Tady není možná žádná vědomá obrana proti této formě hypnózy.

Obyčejné rádio a TELEVIZNÍ SIGNÁLY používají hladkou sinusovou vlnovou křivku. Tento vlnový signál nemůže normálně proniknout napěťový sklon přes nervové buněčné stěny. Radarové signály sestávají z velmi krátkých a silných pulsů a mohou proniknout strmý napěťový sklon přes tyto nervové buněčné stěny (Allan H. Frey, Cornell Univerzita, 1962). A co potom teda Včelky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama